Αποτελέσματα αθλητών
Trisutto – Krommidas Coaching
31/3/2018 | 01/04/2018

Αυτή την εβδομάδα διεξήχθη στα Χανιά το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Διάθλου, εκεί Πρωταθλητές Ελλάδος από την ομάδα μας αναδείχθηκαν η Νάντια Συντζανάκη στην κατηγορία Γυναικών, και ο  Παναγιώτης Μπιτάδος στους Παίδες Α΄, ενώ η Μάνια Μπίκοφ αναδείχθηκε νικήτρια στον Open αγώνα.

Στον Μαραθώνιο της Θεσσαλονίκης  μετά από μεγάλη διακοπή από την προπόνηση, περιπέτειες από τραυματισμούς και με αμφίβολη την συμμετοχή του ο Μηνάς Κανελλόπουλος τερμάτισε σε 3:19 δείχνοντας ότι βρίσκεται σε δρόμο δυναμικής επιστροφής, ο Δημήτρης Σταματίου δεν κατάφερε να σπάσει το φράγμα των 4 ωρών (4:06), ενώ Δημήτρης Αραμπατζής κατάφερε να τερματίσει τον αγώνα μετά από μεγάλη προσπάθεια στις 5 ώρες.

Νικήτρια στην γενική κατάταξη των Γυναικών αναδείχθηκε η Λουίζα Καμαρινού στα 10 χλμ. του Βαλλιάνειου αγώνα δρόμου.

Στην Κύπρο είχαμε τον 2ο αγώνα του κυπέλλου σε ανάβαση μήκους 9 χλμ.. Νικητής με προσωπικό ρεκόρ κατά 2:30 λεπτά στην κατηγορία του 30-39 ήταν ο Μιχάλης Θεοχάρους, στην 50-59 την 4η  θέση κατέκτησε ο Γιάννος Σάββα, σε ένα αγώνισμα που δεν τον ευνοεί καθόλου μιας και ειδικεύεται στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης, τέλος ο Άγης Αγησιλάου τερμάτισε 5ος στην κατηγορία του παρά την βελτίωση της προσωπικής του επίδοσης κατά 22 δευτερόλεπτα.