post

ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ CAMP – ΣΠΕΤΣΕΣ 19-21 Απριλίου

ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ CAMP – ΣΠΕΤΣΕΣ 19-21 Απριλίου

Το Krommidas Coaching- Trisutto θα πραγματοποιήσει προπονητικό camp τις παραπάνω ημερομηνίες δίνοντας σας την δυνατότητα να προπονηθείτε πάνω στις διαδρομές του αγώνα «10ου επετειακού Spetsathlon», να δείτε τις τεχνικές δυσκολίες και να προετοιμαστείτε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μαθαίνοντας από το καλύτερο προπονητικό team  –  Βασίλης Κρομμύδας και Ζαρίνα Κόπινα

Σε ένα γεμάτο τριήμερο θα μπορέσετε να μάθετε την κάθε λεπτομέρεια για τον αγώνα, όπου εκτός από την αναγνώριση των διαδρομών θα έχετε την δυνατότητα να ρωτήσετε και να πάρετε συμβουλές που θα σας βοηθήσουν να κάνετε τον καλύτερο σας αγώνα χωρίς άγχος!

Με γνώμονα την προσφορά μας προ το άθλημα και την τοπική κοινωνία του νησιού, οι αθλητές κάτω των 18 και Σπετσιώτες αθλητές που θέλουν να παρακολουθήσουν το camp θα είναι δωρεάν.

 

Πρόγραμμα camp:

Παρασκευή 18:00 συνάντηση και απογευματινή προπόνηση.

Σάββατο πρωινές και απογευματινές προπονήσεις.

Κυριακή πρωινή προπόνηση και συζήτηση – μεσημέρι/απόγευμα αναχώρηση

 

Πληροφορίες:  vassilis@trisutto.com

+30 6972337100

Κλείστε θέση εδώ: https://www.trisutto.com/product-page/spetses-greece-april

post

KROMMIDAS COACHING ENDURANCE ACADEMY

WE WILL WELCOME ANY OTHER YOUNG ATHLETE WANTED EXPLORE HIS MAXIMUM ATHLETIC POTENTIAL,
(for triathletes only to be high level swimmer).
Main Objectives:
– Improving the skills of young athletes, their preparation and successful performance at the Olympic Games, World and European Championships and other international competitions;
– Involvement of the younger generation in systematic sports activities and in the Olympic movement.
Team members :
Bitados Panagiotis – triathlon , running ( Elite Athlete )
Keramidas Nicholas – triathlon, running ( Elite Junior Athlete )
Vozikis Angelo – triathlon, running, bike ( Greek Champion cross triathlon )
Vokos Filippos – triathlon ( National Level Athlete U23)
Argiris Alexandros – triathlon (National Level Athlete )
Pafos Markos – triathlon, running ( National Level Athlete Junior )
Achas Christodoulos – MTB, road bike ( Cyprus National Champion Junior )
Zotos Socratis – Enduro ( Elite Athlete )
Xindarakos Manolis – mountaineering ski , running (National Team ski )
Konstantakis Iason – MTB , road bike
Magnisali Eleni – triathlon ( National level Youth )
Tzima Anna – triathlon
Meletopoulos George – triathlon, bike
post

Triathlon training Camp – Marathonas

Στο πλαίσιο της ανάπτυξης των νεαρών αθλητών μας το Trisutto – Krommidascoaching θα πραγματοποιήσει προπονητικό camp μεταξύ 27/12 και 6/1 στην περιοχή του Μαραθωνα – Σχινιά.
Με στόχο την εξέλιξη των νεαρών αθλητών μας που εκπροσωπούν την χώρα μας σε διεθνείς διοργανώσεις, ειναι η συνέχεια του προγράμματος ανάπτυξης που έχουμε εδώ και μια δεκαετία.
Μέσα από αυτό το πρόγραμμα εξελίχθηκαν οι αθλητές μας όπως ο Παναγιώτης Μπιταδος, Νικόλας Κεραμιδας, Αλέξανδρος Αργύρης, Αγγελος Βοζικης, Μάρκος Πάφος, Γιαννης Καμαρινος, Φίλιππος Βωκος.
Η προσπάθεια συνεχίζεται.
post

Προπονητικό Camp στο Καρπενήσι 28-29-30 Ιουλίου.

NEW !
Προπονητικό Camp στο Καρπενήσι 28-29-30 Ιουλίου.
Το camp απευθύνεται σε αθλητές όλων των επιπέδων και ικανοτήτων που θέλουν να βελτιώσουν τις γνώσεις και τις ικανότητες τους στα αθλήματα του Τριάθλου – Ποδηλασίας ή τρεξίματος.
Το camp ειναι ανοιχτό προς όλους ανεξάρτητα αν προπονείται με την ομάδα μας η οχι.
Αναλυτικές πληροφορίες μπορείτε να δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο,

Τα νέα του Σαββατοκύριακου – Συνέχεια εκπληκτικών αποτελεσμάτων

Συγχαρητήρια Team ! ! !

Almira

Ένας αγώνας τριών αθλημάτων που αποτελείτε από Κολυμβηση, Ποδηλασία, Τρέξιμο. Σ υμμετείχαν οι παρακάτω αθλητές της ομάδας μας με πολύ μεγάλη επιτυχία πετυχαίνοντας προσωπικά ρεκόρ και θέσεις βάθρων.

 

  • Μελετόπουλος Γιώργος 3ος Πανελλήνιο πρωτ. Εφήβων

 

Πανελλήνιο πρωτ. Νέων Ανδρών

  • Άγγελος Βοζίκης 1ος
  • Μάρκος Πάφος 2ος

Almira fast

  • Νικόλ Καββαδία 3η γενική Γυναικών και 1η κατηγορίας
  • Σέργιος Φωτιάδης 1ος κατηγορίας

Almira man

  • Νάντια Συντζανάκη 2η γενικής 1η κατηγορίας
  • Κατερίνα Ντέλλα 4η γενικής 2η κατηγορίας
  • Λιάνα Χασιώτη 5η γενικής 2η κατηγορίας
  • Φίλιππος Βώκος 4ος γενικής και 1ος κατηγορίας
  • Αλέξανδρος Αργύρης 6ος γενικής και 3ος κατηγορίας
  • Παναγής Κυρτάτος 9ος γενικής και 1ος κατηγορίας
  • Πέτρος Γκότσης
  • Κώστας Δαϊνας
  • Αιμίλιος Σίρα
  • Γιώργος Καραγιάννης
  • Γιάννης Παπαδόπουλος
  • Φραγκίσκος Παπαδόπουλος
  • Μάνος Λάμπρου
  • Δημήτρης Τσάπελας
  • Δημήτρης Μώρος
  • Βασίλης Μπάσιουρας
  • Λευτερης Παρλάλης
  • Ανδριανός Κομπόπουλος
  • Αλέξης Πελεταίος
  • Αντώνης Βουλγαράκης
  • Φίλιος Κεραμιδάς & Δημήτρης Κωνσταντινίδης – Σκυταλοδρομία

Δυστυχώς δεν έχουμε δει τα αποτελέσματα για να ανακοινώσουμε την τελική κατάταξη που κατέλαβαν οι αθλητές μας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα μεσαίας απόστασης είτε στην κατηγορία Ανδρών- Γυναικών, είτε στις κατηγορίες των AG/Masters, ότι πληροφορία είχαμε ήταν μόνο από τις φωτογραφίες των απονομών.

 

Ironman 70,3 Venice

  • Άλκης Γιουβαλέλης με επίδοση 4:54:51
  • Βαγγέλης Ευαγγέλου με επίδοση 4:25:41
  • Χρήστος Αρμελίνος με επίδοση 5:23:22
  • Τζέννυ Καμαράδου με επίδοση 5:28:13

 

Tixio race  

  • Slaw Matras στον αγώνα των 30 χλμ. 4ος γενικής και 2ος κατηγορίας
  • Λάζαρος Λαλούσης τερμάτισε στον αγώνα των 51 χλμ.

 

Chios Hardstone trail

  • Η Ανθίππη Σαράντη αναδείχθηκε νικήτρια το προηγούμενο Σάββατο στον αγώνα των 12 χλμ. και την Κυριακή έλαβε μέρος στον αγώνα των 40 χλμ. όπου ενώ τερμάτισε πρώτη δεν αποδέχθηκε την νίκη της γιατί παρέλειψε μέρος της διαδρομής λόγω προσωπικού/οικογενειακού θέματος, άσχετα αν είχε συμπληρώσει όλα τα χλμ.

Moraitis Run 5ri

  • Ο Χρήστος Παπαδόπουλος 2ος με επίδοση 18:15

 

Cyprus – Pafos Aphrodite road race

  • Αχχάς Χριστόδουλος 2ος Junior elite
  • Μαριος Λεωνίδου 1ος Masters 3
  • Νίκος Νικολάου 5ος  Masters 2
  • ΄

Τέλος ο Γιάννης Καμαρινός εκπροσώπησε τα Ελληνικά χρώματα σε έναν αγώνα με πολύ ψηλό συναγωνισμό, το Παγκόσμιο Στρατιωτικό πρωτάθλημα (cism) στο Τρίαθλο Ολυμπιακής Απόστασης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές της ομάδας όχι μόνο για τα εκπληκτικά αποτελέσματα και προσωπικά ρεκόρ που πετυχαίνουν αλλά κυρίως για τον τρόπο που αγωνίζονται.

Μπράβο σε όλους !!!!

post

Προπονητικό Camp στο Καρπενήσι 27-31 Ιουλίου ή 29-31 Ιουλίου

Προπονητικό Camp στο Καρπενήσι 27-31 Ιουλίου ή 29-31 Ιουλίου
Έχετε την ευκαιρία να επιλέξετε camp μεταξύ 3 ή 5 ημερών και να προπονηθείτε με την καλύτερη μεθοδολογία προπόνησης.
Το camp απευθύνεται σε αθλητές όλων των επιπέδων και ικανοτήτων που θέλουν να βελτιώσουν τις γνώσεις και τις ικανότητες τους στα αθλήματα του Τριάθλου – Ποδηλασίας ή τρεξίματος.
Συμμετοχή εδώ:
post

1η η Ανθίππη Σάραντη – 4ος ο Νικόλας Κεραμιδάς – Krommidas Trail Team στο Καστόρι

Όμορφη παρουσία της ομάδας μας ¨Krommidas Trail Team¨ στον 8ο Ορεινό Καστόρειο Ημιμαραθώνιο

1η θέση για την Ανθίππη Σάραντη στον Ορεινό αγώνα 20 km Αμαλης – Μυτιλήνη  

4η θέση ο Νικόλας Κεραμιδάς στο 1ο Φεστιβάλ Ανώμαλου Δρόμου

 

Με τρεις συμμετοχές έδωσε την παρουσία της η ομάδα μας και σ’ αυτόν τον ορεινό αγώνα του 8ου Καστόρειου Ημιμαραθωνίου απόστασης 23 km.

Σε ένα χιονισμένο περιβάλλον και λάσπης πραγματοποιήθηκε ο αγώνας σε εναλλακτική διαδρομή λόγω των συνθηκών.

Παρόλα αυτά χαρήκαν όλοι τον αγώνα τους καταλαμβάνοντας τις παρακάτω θέσεις,

Slawomir Matras 2ος κατηγορίας και 10ος γενικής με 1:50 :01

Νίκος Τσιάγκας 2ος κατηγορίας  με 2:00:52

Γιάννης Κριτσοταλάκης 43ος κατηγορίας με 2:16:23

 

 

Στον άλλο αγώνα που έλαβαν μέρος αθλητές μας ήταν στο 1ο Φεστιβάλ Ανωμάλου Δρόμου που έγινε στο δάσος του Σχινιά.

     

Στην κατηγορία των Αγοριών Κ16 στα 3 km ο Νικόλας Κεραμιδάς κατέλαβε την 4η θέση με 10:38΄΄ ΄  μόλις 20 δευτερόλεπτα πίσω από τον νικητή του αγώνα και η

Ίλια Κεραμιδά στα Κορίτσια Κ16   στα 2 km με 9:23΄΄ ΄    κατέλαβε την 17η θέση.

 

Τέλος Νικήτρια αναδείχθηκε η Ανθίππη Σάραντη στην κατηγορία των Γυναικών στον Ορεινό αγώνα 20 km Αμαλης – Μυτιλήνη.  

 

Συγχαρητήρια Team !  

post

Ironman 70,3 Βαρκελώνης – Ημιμαραθώνιος Καλλιθέας – Gran Fondo, Κύπρος – Σπαρτακιάδα – Τρίαθλο Ναυπλίου

Ironman 70,3 Βαρκελώνης – Ημιμαραθώνιος Καλλιθέας – Gran Fondo, Κύπρος – Σπαρτακιάδα – Τρίαθλο Ναυπλίου

 

 

  • H Τζέννυ Καμαράδου και ο Χρήστος Αρμελίνος το iron ζεύγος έλαβαν μέρος στο Ironman 70,3 της Βαρκελώνης. Η Τζέννυ έκανε έναν απίθανο αγώνα όπου κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία της.

Ο Χρήστος κατέκτησε τον στόχο της σεζόν κάνοντας υπερβάσεις καθημερινά γι’ αυτόν.

Ο αγώνας είχε πολύ δύσκολο κολύμπι λόγω έντονου κυματισμού και γι’ αυτό τον λόγω έγινε μικρότερο.

Η Τζέννυ όπως φαίνεται ήρθε με κεκτημένη ταχύτητα από την προετοιμασία που είχε προηγηθεί για το Ironman της Ελβετίας 🙂

 

  • Στα πλαίσια του Ημιμαραθώνιου της Καλλιθέας ο Γιάννης Καμαρινός συμμετείχε στην απόσταση των 10χλμ. όπου κατέκτησε την πρώτη του νίκη στην γενική κατάταξη !!

Στην την ίδια διοργάνωση στον ημιμαραθώνιο συμμετείχε και ο Θοδωρής Κοπούκης όπου τερμάτισε πετυχαίνοντας προσωπικό του ρεκόρ.

 

Στον αγώνα Ατομικής χρονομέτρησης ποδηλασίας στην Κύπρο που έγινε στα πλαίσια του Gran Fondo Apollo Afrodite ο Μιχάλης Θεοχάρους αναδείχθηκε για άλλη μια φορά νικητής στον αγώνα overall Master.

  • Στην κλασική διοργάνωση της Ποδηλατικής Σπαρτακιάδας μήκους 254χλμ. τερμάτισε ο Βασίλης Μπετζελος, για την απόσταση από την Αθήνα στην Σπάρτη χρειάστηκε 8:43 !!

 

 

Τέλος στο Ναύπλιο είχαμε τον αγώνα τριάθλου της WhyNot

Στον αγώνα ξεχώρισαν με την 2η και 3η θέση στην γενική κατάταξη της Standard απόστασης ο Αλέξανδρος Αργύρης και ο Χρήστος Γείτονας αλλά πολύ περισσότερο για το τελικό sprint που έδωσαν, άξιοι συγχαρητηρίων για την προσπάθεια μέχρι την γραμμή.

Και οι δυο αναδείχθηκαν και νικητές της κατηγορίας τους.

Στην sprint απόσταση ο  Κωνσταντίνος Δάινας κατέλαβε την 3η θέση στην γενική και την 2η στην κατηγορία του.

 

Ποιο αναλυτικά οι υπόλοιπες συμμετοχές της ομάδας με εξαιρετικές εμφανίσεις και ρυθμοί που παραπέμπουν σε προσωπικά ρεκόρ.

Και αναφέρομαι έτσι γιατί υπήρχαν διαφοροποιήσεις στις αποστάσεις, κάτι λογικό σε αγώνες σε εξωτερικό περιβάλλον.

 

Στην  Sprint

Η Νικόλ Καββαδία 1η  45-49

Ο Μάνος Κωνσταντάκης 2ος  50-54

Ο Μιχάλης Ζαννής 3ος   40-44

Και ο Ζαφείρης Παπαδημητρίου

 

Στην  Standard

Η Ιουλία Ντελώνη   2η  18-39

Η Ντορίνα Τριτσιμπίδα   3η 18-39

Η Γεωργία Καχρή  3η   40-44

Ο Αλέξης Πελεταίος 

Ο Φραγκίσκος Παπαδόπουλος

Ο Κωνσταντίνος Ζαχαράκης 

Ο Μάνος Λάμπρου

Ο Δημήτρης Μπογατσιώτης που ήταν ο άτυχος της ημέρας αφού αντιμετώπισε σοβαρό πρόβλημα με το ποδήλατο του αλλά η υπομονή και η επιμονή του τον έφερε στην γραμμή του τερματισμού.

Ο Λευτέρης Παρλάλης

Και ο Φώτης Βλάχος

 

Συγχαρητήρια team !

Χαρούμενοι Coaches