Ironman 70,3 Βαρκελώνης – Ημιμαραθώνιος Καλλιθέας – Gran Fondo, Κύπρος – Σπαρτακιάδα – Τρίαθλο Ναυπλίου

• H Τζέννυ Καμαράδου και ο Χρήστος Αρμελίνος το iron ζεύγος έλαβαν μέρος στο Ironman 70,3 της Βαρκελώνης. Η Τζέννυ έκανε έναν απίθανο αγώνα όπου κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία της.

Ο Χρήστος κατέκτησε τον στόχο της σεζόν κάνοντας υπερβάσεις καθημερινά γι’ αυτόν.

Ο αγώνας είχε πολύ δύσκολο κολύμπι λόγω έντονου κυματισμού και γι’ αυτό τον λόγω έγινε μικρότερο.

Η Τζέννυ όπως φαίνεται ήρθε με κεκτημένη ταχύτητα από την προετοιμασία που είχε προηγηθεί για το Ironman της Ελβετίας 🙂

• Στα πλαίσια του Ημιμαραθώνιου της Καλλιθέας ο Γιάννης Καμαρινός συμμετείχε στην απόσταση των 10χλμ. όπου κατέκτησε την πρώτη του νίκη στην γενική κατάταξη !!

Στην την ίδια διοργάνωση στον ημιμαραθώνιο συμμετείχε και ο Θοδωρής Κοπούκης όπου τερμάτισε πετυχαίνοντας προσωπικό του ρεκόρ.

Στον αγώνα Ατομικής χρονομέτρησης ποδηλασίας στην Κύπρο που έγινε στα πλαίσια του Gran Fondo Apollo Afrodite ο Μιχάλης Θεοχάρους αναδείχθηκε για άλλη μια φορά νικητής στον αγώνα overall Master.

• Στην κλασική διοργάνωση της Ποδηλατικής Σπαρτακιάδας μήκους 254χλμ. τερμάτισε ο Βασίλης Μπετζελος, για την απόσταση από την Αθήνα στην Σπάρτη χρειάστηκε 8:43 !!

Τέλος στο Ναύπλιο είχαμε τον αγώνα τριάθλου της WhyNot

Στον αγώνα ξεχώρισαν με την 2η και 3η θέση στην γενική κατάταξη της Standard απόστασης ο Αλέξανδρος Αργύρης και ο Χρήστος Γείτονας αλλά πολύ περισσότερο για το τελικό sprint που έδωσαν, άξιοι συγχαρητηρίων για την προσπάθεια μέχρι την γραμμή.

Και οι δυο αναδείχθηκαν και νικητές της κατηγορίας τους.

Στην sprint απόσταση ο  Κωνσταντίνος Δάινας κατέλαβε την 3η θέση στην γενική και την 2η στην κατηγορία του.

Ποιο αναλυτικά οι υπόλοιπες συμμετοχές της ομάδας με εξαιρετικές εμφανίσεις και ρυθμοί που παραπέμπουν σε προσωπικά ρεκόρ.

Και αναφέρομαι έτσι γιατί υπήρχαν διαφοροποιήσεις στις αποστάσεις, κάτι λογικό σε αγώνες σε εξωτερικό περιβάλλον.

Ο Μάνος Λάμπρου

Ο Δημήτρης Μπογατσιώτης που ήταν ο άτυχος της ημέρας αφού αντιμετώπισε σοβαρό πρόβλημα με το ποδήλατο του αλλά η υπομονή και η επιμονή του τον έφερε στην γραμμή του τερματισμού.