post

KROMMIDAS COACHING ENDURANCE ACADEMY

WE WILL WELCOME ANY OTHER YOUNG ATHLETE WANTED EXPLORE HIS MAXIMUM ATHLETIC POTENTIAL,
(for triathletes only to be high level swimmer).
Main Objectives:
– Improving the skills of young athletes, their preparation and successful performance at the Olympic Games, World and European Championships and other international competitions;
– Involvement of the younger generation in systematic sports activities and in the Olympic movement.
Team members :
Bitados Panagiotis – triathlon , running ( Elite Athlete )
Keramidas Nicholas – triathlon, running ( Elite Junior Athlete )
Vozikis Angelo – triathlon, running, bike ( Greek Champion cross triathlon )
Vokos Filippos – triathlon ( National Level Athlete U23)
Argiris Alexandros – triathlon (National Level Athlete )
Pafos Markos – triathlon, running ( National Level Athlete Junior )
Achas Christodoulos – MTB, road bike ( Cyprus National Champion Junior )
Zotos Socratis – Enduro ( Elite Athlete )
Xindarakos Manolis – mountaineering ski , running (National Team ski )
Konstantakis Iason – MTB , road bike
Magnisali Eleni – triathlon ( National level Youth )
Tzima Anna – triathlon
Meletopoulos George – triathlon, bike

Τα νέα του Σαββατοκύριακου – Συνέχεια εκπληκτικών αποτελεσμάτων

Συγχαρητήρια Team ! ! !

Almira

Ένας αγώνας τριών αθλημάτων που αποτελείτε από Κολυμβηση, Ποδηλασία, Τρέξιμο. Σ υμμετείχαν οι παρακάτω αθλητές της ομάδας μας με πολύ μεγάλη επιτυχία πετυχαίνοντας προσωπικά ρεκόρ και θέσεις βάθρων.

 

  • Μελετόπουλος Γιώργος 3ος Πανελλήνιο πρωτ. Εφήβων

 

Πανελλήνιο πρωτ. Νέων Ανδρών

  • Άγγελος Βοζίκης 1ος
  • Μάρκος Πάφος 2ος

Almira fast

  • Νικόλ Καββαδία 3η γενική Γυναικών και 1η κατηγορίας
  • Σέργιος Φωτιάδης 1ος κατηγορίας

Almira man

  • Νάντια Συντζανάκη 2η γενικής 1η κατηγορίας
  • Κατερίνα Ντέλλα 4η γενικής 2η κατηγορίας
  • Λιάνα Χασιώτη 5η γενικής 2η κατηγορίας
  • Φίλιππος Βώκος 4ος γενικής και 1ος κατηγορίας
  • Αλέξανδρος Αργύρης 6ος γενικής και 3ος κατηγορίας
  • Παναγής Κυρτάτος 9ος γενικής και 1ος κατηγορίας
  • Πέτρος Γκότσης
  • Κώστας Δαϊνας
  • Αιμίλιος Σίρα
  • Γιώργος Καραγιάννης
  • Γιάννης Παπαδόπουλος
  • Φραγκίσκος Παπαδόπουλος
  • Μάνος Λάμπρου
  • Δημήτρης Τσάπελας
  • Δημήτρης Μώρος
  • Βασίλης Μπάσιουρας
  • Λευτερης Παρλάλης
  • Ανδριανός Κομπόπουλος
  • Αλέξης Πελεταίος
  • Αντώνης Βουλγαράκης
  • Φίλιος Κεραμιδάς & Δημήτρης Κωνσταντινίδης – Σκυταλοδρομία

Δυστυχώς δεν έχουμε δει τα αποτελέσματα για να ανακοινώσουμε την τελική κατάταξη που κατέλαβαν οι αθλητές μας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα μεσαίας απόστασης είτε στην κατηγορία Ανδρών- Γυναικών, είτε στις κατηγορίες των AG/Masters, ότι πληροφορία είχαμε ήταν μόνο από τις φωτογραφίες των απονομών.

 

Ironman 70,3 Venice

  • Άλκης Γιουβαλέλης με επίδοση 4:54:51
  • Βαγγέλης Ευαγγέλου με επίδοση 4:25:41
  • Χρήστος Αρμελίνος με επίδοση 5:23:22
  • Τζέννυ Καμαράδου με επίδοση 5:28:13

 

Tixio race  

  • Slaw Matras στον αγώνα των 30 χλμ. 4ος γενικής και 2ος κατηγορίας
  • Λάζαρος Λαλούσης τερμάτισε στον αγώνα των 51 χλμ.

 

Chios Hardstone trail

  • Η Ανθίππη Σαράντη αναδείχθηκε νικήτρια το προηγούμενο Σάββατο στον αγώνα των 12 χλμ. και την Κυριακή έλαβε μέρος στον αγώνα των 40 χλμ. όπου ενώ τερμάτισε πρώτη δεν αποδέχθηκε την νίκη της γιατί παρέλειψε μέρος της διαδρομής λόγω προσωπικού/οικογενειακού θέματος, άσχετα αν είχε συμπληρώσει όλα τα χλμ.

Moraitis Run 5ri

  • Ο Χρήστος Παπαδόπουλος 2ος με επίδοση 18:15

 

Cyprus – Pafos Aphrodite road race

  • Αχχάς Χριστόδουλος 2ος Junior elite
  • Μαριος Λεωνίδου 1ος Masters 3
  • Νίκος Νικολάου 5ος  Masters 2
  • ΄

Τέλος ο Γιάννης Καμαρινός εκπροσώπησε τα Ελληνικά χρώματα σε έναν αγώνα με πολύ ψηλό συναγωνισμό, το Παγκόσμιο Στρατιωτικό πρωτάθλημα (cism) στο Τρίαθλο Ολυμπιακής Απόστασης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές της ομάδας όχι μόνο για τα εκπληκτικά αποτελέσματα και προσωπικά ρεκόρ που πετυχαίνουν αλλά κυρίως για τον τρόπο που αγωνίζονται.

Μπράβο σε όλους !!!!

post

1η η Ανθίππη Σάραντη – 4ος ο Νικόλας Κεραμιδάς – Krommidas Trail Team στο Καστόρι

Όμορφη παρουσία της ομάδας μας ¨Krommidas Trail Team¨ στον 8ο Ορεινό Καστόρειο Ημιμαραθώνιο

1η θέση για την Ανθίππη Σάραντη στον Ορεινό αγώνα 20 km Αμαλης – Μυτιλήνη  

4η θέση ο Νικόλας Κεραμιδάς στο 1ο Φεστιβάλ Ανώμαλου Δρόμου

 

Με τρεις συμμετοχές έδωσε την παρουσία της η ομάδα μας και σ’ αυτόν τον ορεινό αγώνα του 8ου Καστόρειου Ημιμαραθωνίου απόστασης 23 km.

Σε ένα χιονισμένο περιβάλλον και λάσπης πραγματοποιήθηκε ο αγώνας σε εναλλακτική διαδρομή λόγω των συνθηκών.

Παρόλα αυτά χαρήκαν όλοι τον αγώνα τους καταλαμβάνοντας τις παρακάτω θέσεις,

Slawomir Matras 2ος κατηγορίας και 10ος γενικής με 1:50 :01

Νίκος Τσιάγκας 2ος κατηγορίας  με 2:00:52

Γιάννης Κριτσοταλάκης 43ος κατηγορίας με 2:16:23

 

 

Στον άλλο αγώνα που έλαβαν μέρος αθλητές μας ήταν στο 1ο Φεστιβάλ Ανωμάλου Δρόμου που έγινε στο δάσος του Σχινιά.

     

Στην κατηγορία των Αγοριών Κ16 στα 3 km ο Νικόλας Κεραμιδάς κατέλαβε την 4η θέση με 10:38΄΄ ΄  μόλις 20 δευτερόλεπτα πίσω από τον νικητή του αγώνα και η

Ίλια Κεραμιδά στα Κορίτσια Κ16   στα 2 km με 9:23΄΄ ΄    κατέλαβε την 17η θέση.

 

Τέλος Νικήτρια αναδείχθηκε η Ανθίππη Σάραντη στην κατηγορία των Γυναικών στον Ορεινό αγώνα 20 km Αμαλης – Μυτιλήνη.  

 

Συγχαρητήρια Team !  

post

Ironman 70,3 Βαρκελώνης – Ημιμαραθώνιος Καλλιθέας – Gran Fondo, Κύπρος – Σπαρτακιάδα – Τρίαθλο Ναυπλίου

Ironman 70,3 Βαρκελώνης – Ημιμαραθώνιος Καλλιθέας – Gran Fondo, Κύπρος – Σπαρτακιάδα – Τρίαθλο Ναυπλίου

 

 

  • H Τζέννυ Καμαράδου και ο Χρήστος Αρμελίνος το iron ζεύγος έλαβαν μέρος στο Ironman 70,3 της Βαρκελώνης. Η Τζέννυ έκανε έναν απίθανο αγώνα όπου κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία της.

Ο Χρήστος κατέκτησε τον στόχο της σεζόν κάνοντας υπερβάσεις καθημερινά γι’ αυτόν.

Ο αγώνας είχε πολύ δύσκολο κολύμπι λόγω έντονου κυματισμού και γι’ αυτό τον λόγω έγινε μικρότερο.

Η Τζέννυ όπως φαίνεται ήρθε με κεκτημένη ταχύτητα από την προετοιμασία που είχε προηγηθεί για το Ironman της Ελβετίας 🙂

 

  • Στα πλαίσια του Ημιμαραθώνιου της Καλλιθέας ο Γιάννης Καμαρινός συμμετείχε στην απόσταση των 10χλμ. όπου κατέκτησε την πρώτη του νίκη στην γενική κατάταξη !!

Στην την ίδια διοργάνωση στον ημιμαραθώνιο συμμετείχε και ο Θοδωρής Κοπούκης όπου τερμάτισε πετυχαίνοντας προσωπικό του ρεκόρ.

 

Στον αγώνα Ατομικής χρονομέτρησης ποδηλασίας στην Κύπρο που έγινε στα πλαίσια του Gran Fondo Apollo Afrodite ο Μιχάλης Θεοχάρους αναδείχθηκε για άλλη μια φορά νικητής στον αγώνα overall Master.

  • Στην κλασική διοργάνωση της Ποδηλατικής Σπαρτακιάδας μήκους 254χλμ. τερμάτισε ο Βασίλης Μπετζελος, για την απόσταση από την Αθήνα στην Σπάρτη χρειάστηκε 8:43 !!

 

 

Τέλος στο Ναύπλιο είχαμε τον αγώνα τριάθλου της WhyNot

Στον αγώνα ξεχώρισαν με την 2η και 3η θέση στην γενική κατάταξη της Standard απόστασης ο Αλέξανδρος Αργύρης και ο Χρήστος Γείτονας αλλά πολύ περισσότερο για το τελικό sprint που έδωσαν, άξιοι συγχαρητηρίων για την προσπάθεια μέχρι την γραμμή.

Και οι δυο αναδείχθηκαν και νικητές της κατηγορίας τους.

Στην sprint απόσταση ο  Κωνσταντίνος Δάινας κατέλαβε την 3η θέση στην γενική και την 2η στην κατηγορία του.

 

Ποιο αναλυτικά οι υπόλοιπες συμμετοχές της ομάδας με εξαιρετικές εμφανίσεις και ρυθμοί που παραπέμπουν σε προσωπικά ρεκόρ.

Και αναφέρομαι έτσι γιατί υπήρχαν διαφοροποιήσεις στις αποστάσεις, κάτι λογικό σε αγώνες σε εξωτερικό περιβάλλον.

 

Στην  Sprint

Η Νικόλ Καββαδία 1η  45-49

Ο Μάνος Κωνσταντάκης 2ος  50-54

Ο Μιχάλης Ζαννής 3ος   40-44

Και ο Ζαφείρης Παπαδημητρίου

 

Στην  Standard

Η Ιουλία Ντελώνη   2η  18-39

Η Ντορίνα Τριτσιμπίδα   3η 18-39

Η Γεωργία Καχρή  3η   40-44

Ο Αλέξης Πελεταίος 

Ο Φραγκίσκος Παπαδόπουλος

Ο Κωνσταντίνος Ζαχαράκης 

Ο Μάνος Λάμπρου

Ο Δημήτρης Μπογατσιώτης που ήταν ο άτυχος της ημέρας αφού αντιμετώπισε σοβαρό πρόβλημα με το ποδήλατο του αλλά η υπομονή και η επιμονή του τον έφερε στην γραμμή του τερματισμού.

Ο Λευτέρης Παρλάλης

Και ο Φώτης Βλάχος

 

Συγχαρητήρια team !

Χαρούμενοι Coaches

post

Άλλο ένα συναρπαστικό Σαββατοκύριακο αγώνων εντός κι εκτός Ελλάδας με συμμετοχές των αθλητών της ομάδας με κορυφαία στιγμή την 3η θέση του Παναγιώτη Μπιτάδου στο Xterra Trentino

Άλλο ένα συναρπαστικό Σαββατοκύριακο αγώνων εντός κι εκτός Ελλάδας με συμμετοχές των αθλητών της ομάδας με κορυφαία στιγμή την 3η θέση του Παναγιώτη Μπιτάδου στο Xterra Trentino

 

 

Ξεκινώντας την περιήγηση μας στα αγωνιστικά δρώμενα είχαμε την συμμετοχή του Μιχάλη Θεοχάρους στον αγώνα Ατομικής Χρονομέτρησης στα πλαίσια του Κυπέλλου ποδηλασίας της Κύπρου.

Ο Μιχάλης Κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία του χάνοντας την νίκη για μόλις 2΄΄

Παρόλα αυτά προηγείται στην γενική κατάταξη του Κυπέλλου.

 

 

Στο Ρέθυμνο είχαμε τους αγώνες τριάθλου της TriMore όπου έλαβαν μέρος στην sprint απόσταση η Νάντια Συντζανάκη όπου ήταν και η Νικήτρια του αγώνα και μάλιστα στο σύνολο.

Επίσης στην ίδια διοργάνωση έλαβε μέρος και η Νάνσυ Γεωργαράκη όπου το Σάββατο στα 500μ. κολύμβησης κατέλαβε την 2η θέση όπως και στην Σκυταλοδρομία της sprint απ.  έκανε τα αγωνίσματα της κολύμβησης και της ποδηλασίας καταλαμβάνοντας την 8ηθέση.

 

Ο Χρήστος Παπαδόπουλος στον δρόμο ¨Στα ίχνη της Ιεράς Οδού¨ στα 5χλμ.  αναδείχθηκε νικητής του αγώνα!

 

Ο Γιώργος Σαββίδης είχε άλλον έναν τερματισμό σε μαραθώνιο, αυτή την φορά στον Μαραθώνιο του Βερολίνου.  Αν και η προετοιμασία του ήταν ελλιπής λόγω τραυματισμού στην αρχή του καλοκαιριού, κατάφερε να καλύψει το χαμένο έδαφος και να βρίσκεται εκεί.

Η συμμετοχή του ήταν στα πλαίσια ενός στόχου να τερματίσει τους 6 βασικούς Παγκόσμιους Μαραθωνίους. Επόμενος σταθμός ο μαραθώνιος του Σικάγου

 

Στον Ορεινός αγώνα στην Οίτη ¨Ηρακλής¨ 44 χλμ.  είχαμε την συμμετοχή των αθλητών της ομάδας μας Krommidas Trail Team

Ξεκινώντας από τον αρχηγό της ομάδας Slawomir Matras  4ος γενικής 1ος ηλικιακής (40-49)  – ο Δημήτρης Τσιάγκας  10ος γενικής και 5ος κατηγορίας (20-39) – ο Νίκος Τσιάγκας κατετάγη 3ος στην κατηγορία του (50-59)

 

   

 

Ο Παναγιώτης Μπιτάδος έφερε το πρώτο μετάλλιο για την χώρα μας (3η θέση) σε αγώνες Xterra (ορεινού Τριάθλου) που συνέπεσε να είναι και Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Cross Triathlon.

Αναγκαστικά λόγω των προβλημάτων με την Ομοσπονδία και την αδυναμία των Ελλήνων αθλητών να τρέξουν στο εξωτερικό στις επίσημες διοργανώσεις έλαβε μέρος ως open (ιδιωτική συμμετοχή) πράγμα που στέρησε το μετάλλιο για την χώρα μας στην κατηγορία των Ανδρών 3ος  και 2ος στην κατηγορία U23.

Αν και η κανονική κατηγορία του Παναγιώτη είναι η Junior (ως 19 ετών)

Μπράβο σε όλους σας !

Happy Coaches !!!

post

Συμμετοχές σε Ironman και Ορεινή Ποδηλασία με βάθρα και Almiraman

Την πρώτη τους συμμετοχή σε αγώνες Ironman είχαν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε η Κατερίνα Ντέλλα και ο Ιάσονας Λουμίδης.

Η Κατερίνα κατέλαβε την 3η θέση στην κατηγορία της (45-49) στο Ironman της Emilia Romagna Italy

Ξεκίνησε πολύ καλά, βγαίνοντας πρώτη από την κολύμβηση, μετά στην ποδηλασία κρατώντας μια συντηρητική τακτική υποχώρησε 5 θέσεις και στο τελευταίο σκέλος του αγώνα, στο κομμάτι του μαραθωνίου ανάκαμψε και κέρδισε θέσεις με αποτέλεσμα να ανέβει στο βάθρο.

 

O  Ιάσονας τερμάτισε στο  Ironman Kärnten Austria σε έναν αγώνα που ήταν από την αρχή στους στόχους του όταν ξεκίνησε το τρίαθλο. Ο τερματισμός σε έναν αγώνα Ironman φάνταζε πολύ μακρινός, όμως με μεθοδική δουλειά, υπομονή και επιμονή κατάφερε αυτό που φωνάζουν όλοι οι εκφωνητές στους τερματισμούς “you are an Ironman”

 

—-

 

Στον αγώνα Τριάθλου Almira man που διεξήχθη στην Παραλία Κατερίνης είχαμε τις ακόλουθες συμμετοχές,

 

Γιάννης Μήτσικας στην Sprint απόσταση, όπου κατέλαβε την 2η θέση της κατηγορίας του!  

 

Στην απόσταση Half είχαμε τους

 

Φραγκίσκο Παπαδόπουλο που για πρώτη φορά έσπασε το φράγμα των 5 ωρών (4:56), με PB.  

 

Ο Γιάννης Βούλτσος που στην πρώτη του συμμετοχή στην απόσταση έκανε επίδοση 5:18.   

 

Ο Ανδρέας Χατζημπατζάκης επίσης με 5:18 έκανε PB.  

 

O Ζαφείρης Παπαδημητρίου που και αυτός με PB 5:39 (και μάλιστα με περισσότερα από 20΄) έκλεισε το επιτυχές των PB.

Η Βιολέτα Διαλετάρα με μια απόφαση της τελευταίας στιγμής συμμετείχε στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας, στο σκέλος της κολύμβησης. Όπου τελικά κατέλαβε με την ομάδα της την 2η θέση.

 

—-

 

Στον αγώνα ποδηλασίας που έγινε στην Κύπρο τον αγώνα του κυπέλλου  Lythrodontas MTB challenge

 

Ο Μιχάλης Παντελή αναδείχθηκε νικητής για άλλη μια φορά συνεχίζοντας το εκπληκτικό σερί νικών.

Συγχαρητήρια σε όλους για τις εκπληκτικές σας προσπάθειες !

Coach V. & Zarina

post

Το πρώτο σας τρίαθλο

Τριάντα χρόνια που ασχολούμαι με το Τρίαθλο, έχω τρέξει πάνω από 300 αγώνες οι περισσότεροι από αυτούς ήταν διεθνείς από sprint μέχρι ironman.

Όλα αυτά τα χρόνια ακόμη και τους αθλητές που έχω προπονήσει δύσκολα μπορώ να πω ότι σε κάποιον αγώνα, είτε δικό μου είτε των άλλων αθλητών όλα πήγαν όπως θα θέλαμε. Η διάρκεια των αγώνων Τριάθλου είναι τέτοια (από 1 ώρα έως 15 ώρες, ανάλογα με την απόσταση), που είναι πολύ πιθανό κάτι (ή και πολλά πράγματα) να μην πάνε καλά.

Σε κάθε αγώνα συμμετέχουν διαφορετικοί αθλητές, οι διαδρομές και οι συνθήκες είναι διαφορετικές, δεν μπορείς βέβαια να σταματήσεις τη βροχή, μπορείς όμως να προετοιμάσεις σωστά το σώμα σου και τον εξοπλισμό σου, ώστε να μειώσεις τις πιθανότητες να συμβεί κάτι που μπορεί να σε κάνει να χάσεις τον αγώνα για τον οποίο ετοιμαζόσουν μήνες πριν ή το λιγότερο, να μην πας τόσο καλά όσο μπορούσες.

Read More

post

Άλλο ένα χαρούμενο Σαββατοκύριακο με αποτελέσματα και ικανοποίηση των αθλητών μας σε Ποδηλασία – Τρέξιμο και Τρίαθλο

Άλλο ένα χαρούμενο Σαββατοκύριακο με αποτελέσματα και ικανοποίηση των αθλητών μας σε Ποδηλασία – Τρέξιμο και Τρίαθλο

 

Ξεκινώντας από τον αγώνα Τριάθλου WhyNot Epidavros action

 

Είχαμε συμμετοχές στις δυο αποστάσεις του Τριάθλου, sprint & standard (Ολυμπιακή)

 

Στα βάθρα των γενικών κατατάξεων ήταν στην Standard στην κατηγορία των Ανδρών 2η θέση ο Χρήστος Γείτονας ( 1ος στην 40-44) και 3η θέση στις Γυναίκες η Βίκυ Δεληγεώργη  ( στην 50-54) 

Στην 2η  και 3η θέση στην sprint τα δίδυμα  Νικόλας Κεραμιδάς στους Άνδρες και Ίλια Κεραμιδά στις Γυναίκες και βέβαια 1οι στην κατηγορία τους (16-18).

Στις υπόλοιπες συμμετοχές

 

Sprint dst.

Νικόλ Καββαδία 1η (45-49)

Κωνσταντίνος Δάινας 2ος   (30-34)

Ζαφείρης Παπαδημητρίου  4ος  (40-44)

Στην Standard dst.

Ιουλία Ντελώνη  2η  (35-39)

Ανδριανός Κομπόπουλος  2ος ( 55-59)

Ντορίνα Τριτσιμπίδα 3η (35-39)

Φώτης Βλάχος  4ος (35-39)

Μάνος Λάμπρου  6ος (45-49)

Φειδίας Κανελλάκης  8ος (45-49)

Άτυχος στάθηκε ο Αλέξανδρος Αργύρης που ενώ βγήκε πρώτος από το νερό και προηγείτο στο σκέλος της ποδηλασίας (standard dst.) είχε πέσιμο, ευτυχώς όχι κάτι σοβαρό αλλά έπαθε βλάβη το ποδήλατο του με αποτέλεσμα να εγκαταλείψει.

 

 

Ήμιμαραθώνιος  Αθήνας

Με τρεις αθλητές είχαμε εκπροσώπηση στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας

Ο Τάσος Δεληγεώργης που με 1:24΄ και προσωπικό ρεκόρ κατετάγη 3ος στην ηλικιακή του κατηγορία!

Ο Θοδωρής Κοπούκης μετά από πολύ καιρό συμμετείχε και πάλι σε αγώνα πετυχαίνοντας χρόνο πολύ κοντά στο ατομικό του ρεκόρ με  1:51΄

Ενώ ο Δημήτρης Τσιάγκας στην πρώτη του συμμετοχή σε μαραθώνιο πέτυχε επίδοση  1:35΄

 

 

Ποδηλασία – Ανάβαση Παλαιοχωρίου (Κύπρος) αγώνας Ατομικής Χρονομέτρησης 9,2 χλμ.

Στην κατηγορία Master (40-49) Νικητής για άλλη μια φορά αναδείχθηκε ο Μιχάλης Θεοχάρους που συνεχίζει το σερί νικών για άλλον έναν αγώνα με προσωπικό ρεκόρ διαδρομής !

Στην ίδια κατηγορία οι υπόλοιποι αθλητές μας ήταν 5ος ο Αλέξης Κέστας και  7ος  ο Νίκος Νικολάου.

Επίσης στον ποδηλατικό αγώνα της Χαλκίδας στην κατηγορία Master είχαμε τον Ηλία Διακουμάκο που όμως είχε ατύχημα, ευτυχώς όχι πολύ σοβαρό, αρκετό όμως ώστε να σταματήσει τον αγώνα και να χρειαστεί ιατρική περίθαλψη.

Ευτυχώς όμως είναι καλά, αναρρώνει και είναι είδη και πάλι πάνω στο ποδήλατο.

 

Από την πλευρά μας συγχαίρουμε όλους τους αθλητές μας για την προσπάθεια και τον τρόπο που αγωνίζονται !

Coach V. – Ζαρίνα

Δυναμικό παρόν της ομάδας στο Τρίαθλο της Ερέτριας

Πολύ καλή παρουσία της ομάδας μας σε άλλον έναν αγώνα στο εσωτερικό, αυτή την φορά ο σταθμός ήταν στην Ερέτρια.

Όπως κάθε φορά οι αθλητές της ομάδας μας τιμήσαν την διοργάνωση, πετυχαίνοντας άλλοι προσωπικά ρεκόρ και βάθρα, και άλλοι πρώτες συμμετοχές και προσωπικές υπερβάσεις όταν όλα πάνε λάθος.

 

Πιο αναλυτικά τα βάθρα της γενικής κατάταξης ήταν στην Ολυμπιακή απόσταση η 3η θέση του Χρήστου Γείτονα,

Στην Sprint απόσταση της Ήλιας Κεραμιδά 2η θέση και του Αλέξανδρου Αργύρη 3η θέση, ακολούθησαν στην 4η και 5η θέση οι Νικόλας Κεραμιδάς και Πασχάλης Φράγκου αντίστοιχα.

Οι υπόλοιποι αθλητές μας,

 

Ολυμπιακή απόσταση

  • Δημήτρης Μώρος
  • Ανδριανός Κομπόπουλος
  • Θοδωρής Νταλάκος
  • Αριστοτέλης Αποστόλου
  • Αλέξης Πελεταίος

Sprint Απόσταση

 

  • Κώστας Δάινας
  • Δημήτρης Σταματίου (3ος AG 40-49)
  • Κώστας Ζαχαράκης
  • Φώτης Βλάχος
  • Γεωργία Καχρή (3η AG 40-49)
  • Νικόλ Καβαδία
  • Λάζαρος Τζιώρας

Συγχαρητήρια Ομάδα ! ! !

post

ΤΡΕΞΙΜΟ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ

Λίγες εβδομάδες πριν τη μεγάλη μέρα και τραυματίστηκες? Έκανες πολλές μεγάλες προπονήσεις ή μήπως δεν έπρεπε να είχες κάνει το τελευταίο 400αρι? Και τώρα, η μεγάλη μέρα πλησιάζει και έχεις μια θλάση πρώτου βαθμού.

Read More